Cuma, Mart 29

Şirince Köyüne Nasıl Gidilir?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Şirince Köyü İzmir Selçuk

Evet, Bugünde hep birlikte Egenin adı gibi şirin  eski bir Rum köyü olan Şirince Köyü‘nde de ufak bir gezintiye çıkacağız. Hiç gitmeyenler için hemen köy Selçuk’a 8 km uzakta bulunuyor. Zeytin ağaçları yemyeşil tepeleri ile kaplı, tarihi mimarisi ile göz dolduran şirince köyü son yıllarda turistlerin uğrak yeri haline gelmiş.

Adı Gibi Şirin Bir Köydür Şirince

Rum köyü olarak ta bilinen  Şirince Köyü’nde halk zeytinciliğin ve bağcılığın ve yanı sıra, şeftali, incir, elma ve ceviz de yetiştiriyor. Adı gibi bu şirin köy, yemyeşil ve doğası kadar doğallığını koruyan tarihi dokusuyla da göz dolduruyor.  Hele o konakları yok mu?  Yeşillikler içinde uzaktan bakınca tıplı bir tablo gibi duruyor. Şirince köyünün sokaklarında dolaşırken tarihte zaman yolculuğuna çıkmış gibi hissedecek ve eminim bu sözlerimden dolayı bana hak vereceksiniz.

Şirince Köyünde Doğa İle İçe Bir Tatil Sizi Bekliyor.

Özellikle tatilini doğa ile iç içe sakin ama bir o kadar huzurlu bir ortamda geçirmek istiyorum diyorsanız,  Şirince köyünde konaklama yeri olarak kendinize,  Köyde restore edilerek pansiyon dönüştürülmüş evler sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Şirince Köyünde Ne Yenilir içilir?

Şirince köyünün sokaklarında dolaşırken,  mis gibi kokusuyla gözleme köfte ve ızgara kokuları sizi cep edecektir. Tabi yöresel yemekleri de unutmamak lazım. Eğer değişik lezzetler tatmak istiyorsanız, saç kavurma, çökertme, Efe kebap keşkek gibi yöresel lezzetleri de deneyebilirsiniz.. Tatiliniz boyunca kendinize ziyafet çekeceğiniz kesin.

Şimdiden  Hepinize İyi Tatiller

BUNA DA BAKIN...  Muğla Dalaman Hakkında Bilgiler...
Paylaş

Yorum yapın