Cumartesi, Mart 30

Türkiye’nin En Ucuz Online Uçak Bileti Satış Siteleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türkiye’nin En Ucuz  Online Uçak Bileti Satış Siteleri

Değerlendirme yaparken İzmir’den İstanbul’a gidiş dönüş bileti aramasını tüm sitelerde yaptım. Doğum günüm olan 1 Şubat İstanbul’a gidiş ve rastgele 15 Şubat İzmir’e dönüş şeklinde tarihleri tüm sitelere girdim. Uçak bileti sitelerini öncelikli olarak ücret, işlem fiyatı, tasarım, kullanım kolaylığı, sadakat programları, ek avantajlar ve muhteva sunamaları konularında mukayese ettim. Bu karşılaştırmanın birincisi Turna.com oldu.

En iyi online uçak bileti

 

1. Turna.com

Turna.com ile tanışalı sanırım 5 ayı geçmiştir ve şimdiye kadar ikisi ülke dışı olmak üzere 13 kez uçak bileti alarak rekor kırmışım. Beni şimdiye kadar kendisine bağlayan en iyi firma oldu, tabi bunun çokça da sebebi var.

Ana sayfası sade, burada destinasyonlar konusunda en uygun ücretli uçak biletlerini sıralıyor. Tıkladığınızda destinasyon ile ilgili en uygun biletleri sunan Günlük Tahmini Fiyatlar grafiği çıkıyor ki bu çok yenilikçi bir hizmet ve en sevdiğim özelliklerinden birisi. Uçuş tarihiniz esnek ise en ucuz biletlerin hangi gün olduğunu size aktarıyor bu grafik. Ek olarak rezervasyon yapma fırsatı sunan tek online uçak bileti sitesi.

Ucak-Bileti-Turna

Ayrı olarak bu destinasyon uçak bileti sayfalarında gidilecek şehirler ile ilgili kullanışlı bilgiler bulunuyor. Ayrı olarak Turna Blog sayfasıyla da okunabilirliği yüksek muhtevalar sunması çok iyi. Uçuş, ücret, yolcu ve ödeme bilgileri tek sayfada sunuluyor.

Turna.com önceden hiçbir uçak bileti online satış sitesinde göremediğim bir sadakat programı uyguluyor. Azalar her uçak bileti aldığında Turna Puan kazandırıyor. Şimdiye kadar 102 puan başka bir deyişle 102 TL biriktirmişim. Biletinizi Turna Puan ile alabiliyorsunuz.

İzmir-İstanbul istikametinde 77,98 TL fiyat sundu ve bunun 10 TL’si gider olarak tahsil ediyor, ancak güzel yanı 8 TL bu uçuştan Turna Puan kazandırıyor. Bu da 1 TL masraf alıyor mananına gelebilir bu uçuş için. Ödenecek final fiyat 69,80 TL ile en iyi fiyatı sunan online uçak bileti satış sitesi oldu.

BUNA DA BAKIN...  Yeşil Pasaport Nedir? Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Axess, CardFinans, Azami, Paraf ve World Karta 9 taksit yapıyor. Destek hattı telefon 444 82 85. Bu kadar özelliği ve ücretleri veren başka firma olmadığından tek tercihim diyebilirim.

 

2. Ucakbileti.com

Ucak-Bileti-Karsilastirma
Uçak Bileti Sitesi

Kullanımı kolay, arayüzü sade, ancak koyu arka fon kullanması eksi puan. Ana sayfada rastgele bir muhteva sunmuyor. 4 adımda biletinizi alabiliyorsunuz. Müessesesel firmaların kesinlikle blog sayfası olması gerektiğini düşünürüm. Ucakbileti.com sitesinin de blog sayfası var ve burada çok değişik konularda bilgiler paylaşılıyor. Hem içerik hem de resimlerde çok özenli olmadıklarını söyleyebilirim.

İzmir-İstanbul istikametinde toplamda 77,98 TL fiyat sundu ve bunun 10 TL’si masraf olarak tahsil ediyor. Turna.com ile beraber bu site de en az hizmet bedeli olan firma olmasıyla takdirimi kazandı. Yeniden turna.com ile aynı fiyatı vermesine karşın herhangi bir ek avantaj sunamadığından sıralamada ikinci yeri aldı.

Axess, Bonus, CardFinans, Azami, Paraf ve World Karta 9 taksit yapıyor. Çağrı merkezi 0850 333 70 70. Turna.com sitesine şu linküzerinden aza olun.

 

3. Enuygun.com

Uçak bileti, otel, kredi, sigorta, mevduat, internet ve GSM fiyat karşılaştırma bilgileri sunuyor. Uçak bileti kategorisinin tasarımı sade ve güzel, ancak yazı tipini değiştirmeleri ve biraz büyütmeleri daha iyi olurdu.

Uçuş yapılan destinasyonlarla alakalı geniş gezi kılavuzu bilgileri de sunuyor olması çok beğendiğim özelliği. Takriben yolcu mesafesi, uçuş müddeti, hava vaziyeti, mahalli saat ve şehirdeki popüler hava meydanı ile ilgili kullanışlı bilgiler sunuyor. Destinasyon şehir kılavuzu bölümü ise çok daha geniş kapsamı geniş destinasyon gezi kılavuzu bilgileri ve galeriler içeriyor.

En Uygun Uçak Bileti

İzmir-İstanbul istikametinde toplamda 96,98 TL ücret sundu ve bunun 29 TL’si gider olarak tahsil ediyor. Üçüncü en yüksek hizmet bedeli alan site oldu ve bu da final bilet ücretlerine yansıdı. Axess, Bonus, CardFinans, Azami, Paraf ve World Karta 2-9 ay farklılık gösteren taksitler yapıyor.

BUNA DA BAKIN...  Momondo'dan Türk Pasaportu Kampanyası!

Google’da uçak bileti aramalarında uzun vakittir ilk sırada ve bildiğim kadarıyla Türkiye’nin en çok uçak bileti satan sitesi. Gördüğüm kadarıyla bir azalık sistemi yok. Sadık müşteri olduğunuzda rastgele bir puan veya avantaj sunmuyor. Telefon 0850 333 95 95.

 

4. Biletbayisi.com

Bilet Bayisi
Bilet Bayisi

Kocaeli merkezli site uçak bileti, otobüs bileti, otel, araç kiralama alanlarında bilet satışı gerçekleştiriyor. Site tasarımı vasat, geliştirilmesi gerekiyor. Destinasyonlar ile ilgili muhteva sunması güzel fakat bunların okunabilirliği ve kalitesi düşük. Ana sayfada 2 adet sağlı sollu banner ile kendi reklamlarını yapmaları da bana göre uygun olmamış, gereksiz. Blog sayfası bulunmaması yeniden eksiklik.

İzmir-İstanbul istikametinde toplamda 101.98 TL fiyat sundu ve bunun 34 TL’si masraf olarak tahsil ediyor. Bu karşılaştırma listesindeki siteler içerisinde en yüksek ikinci hizmet bedeli alan site oldu. Destek hattı 0850 302 99 35.

 

5. Alobilethatti.com

Ucak-Bileti-Fiyat-Karsilastirma
Alo Bilet Hattı

Site gerek tasarım gerek hız olarak en zayıf siteydi. Sade tasarımın çok ehemmiyetli olduğu son zamanlarda buna dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum. Yine şahsi olarak böylesi müessesesel sitelerin kendi veya diğer hizmetlerinin banner reklamlarını yapmalarını doğru bulmuyorum. Bunu içerik üreterek yapmaları daha uygun olurdu.

Blog sayfası link olarak olsa da tıkladığınızda “Veritabanı irtibatı kurulurken hata oluştu” hatası veriyor. Bu müessesesel bir firmada olmaması şart olan bir vaziyet.

Kaynak: yoldaolmak.com

Paylaş

1 Yorum

  1. fatma aslan on

    Bu yıl tatile uçakla gideceğim ne kadar ucuza getirebilirsem o kadar iyi olur benim için böylelikle tatile daha fazla para bırakırım.

Yorum yapın