Perşembe, Mart 28

Alanya Kleopatra Plajı (Antalya – Turkey)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Antalya’nın En Güzel Plajları

Alanya, Alanya kleopatra, Alanya’daki plajlar, Antalyadaki plajlar, Türkiye’deki en iyi plajlar, ülkemizdeki en güzel plajlar, Antalya’da ücretsiz plajlar.

Kleopatra plajı, Antalya ilimizin Alanya ilçesine bağlı, ünlü Damlataş plajından hemen sonra başlayan ve 2 km uzanan muhteşem bir plajdır.

Alanya Kleopatra plajı bu güzel ismini, M.Ö.69 -M.Ö.30 yıllarında yaşamış büyük Mısır’ın Antik dönemdeki kraliçesi olan Kleopatra’dan almıştır. İnanışa göre, Roma generali Antony , Alanya ve civarını Mısır kraliçesi Kleopatra‘ya armağan ettiğinde , Kleopatra her gün kale yamacında yıkanmak için Kleopatra plajına gidermiş. Aslında , Kleopatra’nın yüzmek istediğinde kullandığı ve kaleden direk olarak plaja giden bir tüneli varmış. Mısır Kraliçesi Kleopatra güneye her indiğinde mutlaka Kleopatra plajına uğrarmış.

Alanya ve Antalya’nın ve en güzel ve mavi bayraklı plajı Kleopatra ülkemiz turizmindeki gurur kaynaklarımızdan biri olan bir plajdır. İnce beyaz kumu sizi rüyalarınızda ki sahillere, kumsallara götürecektir. Bunun içindir ki her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistler Alanya’nın dünyaca meşhur Kleopatra plajına akın ediyor. Plaj herkese açıktır ve giriş ücretsizdir. Fakat şezlong, plaj şemsiye gibi hizmetler ücretlidir. Her  50 metrede bir var olan sahil büfelerinde fastfood tarzı her türlü yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılaya bilirsiniz. Bunun yanında kıyı boyunca tekneden paraşüt, jet ski, deniz bisikleti gibi sporlardan da yararlanabilirsiniz. Kleoptara plajına Alanya’dan dolmuş minibüsler ile ulaşabilirsiniz.

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”alanya-kleopatra”]

 

BUNA DA BAKIN...  Antalya Kurşunlu Şelalesi Gezilecek Yerleri ve Resimleri
Paylaş

Yorum yapın