Salı, Mayıs 7

Bir Başkadır Kuşadası’nda Tatil

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kuşadası  Aydın ilinin güzide bir ilçesidir. Hareketli gece hayatı, çarşısı, lüks otelleri, temiz kumsalıyla, turistlerin gözde mekanlarından biridir. Her daim canlı ve kalabalık bir merkezi ile bu güzel beldenin aslında anlatılacak daha pek çok özellikleri vardır. 20 kilometre uzunluğunda kıyı şeridine sahip olan Kuşadası yumuşak ikliminin yanı sıra yer itibariyle oldukça güzel bir tatil merkezidir. Kuşadası, jeopolitik konumu açısından ülkemizde turizmin canlandığı ilk bölgelerden biridir.

kusadasi

Türkiye’nin diğer bölgelerinden farklı olarak turizm hareketlerinin başladığı ilk yerlerden bir tanesidir. Yerli yabancı çok sayıda zenginlerin tatil geçirdiği ender Kuşadası tatil anlayışı içinde Gezmek, dinlenmek, eğlenmek isteyenlere tavsiye edilecek bir mekandır. Ayvalık’tan sonra oksijen bakımından en zengin bölgesinden biri olan Kuşadası’nda yaz dönemlerinde oldukça kalabalık bir sezon yaşamaktadır.

kusadasi-kalesi

Türkiye sosyetelerinin en uğrak mekanlardan biri olan, Kuşadası restoranları kafeteryaları diskotekleri, aquaparkların yanı sıra tarihi eserleri ile de meşhurdur. Gündüzleri deniz kenarı boyunca yürüyebilir, kaffelerde bir şeyler yiyip içebilirsiniz Kuşadası’nın meşhur gün batımını izlemek isteyenlere tavsiyem Gazi beğendi Tepesi’ne uğramalarıdır.

kusadasi-resimler

Bir rivayete göre Atatürk bu tepeyi ziyaret ettiğinde çok beğendiğinden bu tepeye “Gazi beğendi” adı verilmiş. Yine Kuşadası merkezde bulunan Yılancı Burnunda Kadınlar Denizi’ en popüler yerlerden biri Merkezdeki plajlar da ona keza Kadınlar Denizi, Pigale plajları  gibi bilindik halk plajlarından oluşuyor.

BUNA DA BAKIN...  Kabak Koyu Fethiye
Paylaş

Yorum yapın