Salı, Mayıs 7

Antalya Kaş Kaputaş Plajı Nerede?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kaş Kaputaş Plajı Nerede?

Kaputaş plajı Kalkan ve Kaş arasında, Kalkan’a 7 km mesafede, mavi, yeşil ve sarının birbirine geçmiş tonlarına sahip tertemiz denizi ve altın rengi kumsalı ve ada manzarası ile size Akdeniz in tüm renklerinin sunulduğu muhteşem bir plajdır. Benzerini masal diyarlarında görebileceğiniz bu muhteşem plaj kum ve çakıl karışımı bir kumsalı il Sapsarı kumu ile, sizi bekliyor. Ya Turkuaz mavisi denizine ne demeli? Kalkan – Kaş civarında tatil yapıyorsanız mutlaka bu plajda yüzmeden tatili bitirmemenizi tavsiye etmiyorum.

Akdeniz’in Saklı Cenneti Kaş Kaputaş Plajı

Yine hemen Kaputaş plajının yanında bulunan ve mavi mağara olarak bilinen bu muhteşem mağara mutlaka görülmeye değerdir. Kaş’a sadece yarım saat uzaklıkta olan bu plaj büyüleyici güzellikteki muhteşem görünümü ile tüm gününüzü huzur ile geçirebileceğiniz ender yerlerden biri. Özellikle yukarıdan bakıldığında kendinize ben nerdeyim cennette miyim diye sorabilirsiniz. 187 basamaktan oluşan merdiveni inerken zorlanmazsınız. Çünkü merdivenler geniş ve rahat inip çıkılıyor.

Maviyle Yeşilin Ahenkli Dansı Kaş Kaputaş Plajı

Denizin bu türkuaz rengini gözlerinizle görmek ve içinde yüzmek isterseniz kaşta gitmeniz gereken ilk ve tek adres Kaputaş Plajı’dır. Dağların dik yamaçları altında, eşsiz manzaralı gözünüzle denizde maviyle yeşilin bu ahenkli dansını izlerken bir anda Akdeniz’in in mavisine dalar gidersiniz Sadece deniz ve kumun olduğu  Kaputaş Plajı’nda denize girip birkaç saat geçirdikten sonra yolunuza  devam edebilirsiniz. İnanın buna değer.

BUNA DA BAKIN...  Antalya Kemer Nasıl?
Paylaş

Yorum yapın